Модульні котельні системи для приватного будинку

Контейнерні модульні котельні: принцип виготовлення і експлуатації

Все більшою популярністю для опалення приватних будинків, виробничих і торгових приміщень починає користуватися використання модульних котелень систем. Дані системи прості в монтажі, що дозволяє налагодити опалення будь-яких об’єктів дуже швидко і з найменшими витратами. Власне, монтаж полягає в підключенні вже готових модулів, що містять в собі все необхідне для опалення до опалювальної системи приміщень та енергоресурсів.

Модульні системи опалення крім усього іншого дозволяють максимально швидко перекидати їх з одного опалювального об’єкта на інший, якщо виникла така необхідність. Монтаж модулів елементарний, необхідна просто рівна поверхня, на яку і встановлюються модулі. Часто модулі виконані у вигляді вагончиків, які в свою чергу встановлені на автомобільні колеса або залізничні катки.

Види установки

Існують кілька видів установки котельні:

 • Вагончики — просто встановлюються поруч з опалювальним приміщенням і з’єднуються з його опалювальною системою засобами комунікації і доставки теплоносія.
 • Швидкомонтовані приміщення (буквально каркас і обшивка), прибудовують до опалювального приміщення. Необов’язково капітального типу.
 • Підвальне розміщення. Вона розташовується в підвальному приміщенні опалювального будівлі.
 • Розміщення на даху. Існують модульні конструкції, які розміщують вище рівня верхнього поверху, на даху, опалювального будівлі.
 • Внутрішній монтаж. Монтаж модулів у відокремленій частині опалювального приміщення.

Частий контроль роботи модульної котельні виробляти необов’язково і не потрібно часте участь інженера або оператора для її роботи, так як сучасне обладнання оснащено необхідним сигнальним обладнанням, що подає сигнал контролюючому фахівця при появі всіляких неврахованих ситуаціях.

Ціна модульної конструкції зазвичай набагато нижче ціни збірки системи даного обладнання по частинах, а доцільність її використання аналогічна використанню цього обладнання, змонтованого стаціонарно. Крім усього іншого модульна система, зібрана на заводі в єдине ціле відрізняється більш високою надійністю і більш меншими габаритами, ніж опалювальне обладнання, змонтоване з різних частин на місці його експлуатації.

Зазвичай обладнання модульних опалювальних систем невимогливе до умов експлуатації та є одне із самих невибагливих до зовнішніх умов.

Існує поділ за класами і типами використання палива для нагріву теплоносія. Це такі як:

 • газові,
 • рідкопаливні
 • і котельні на твердому паливі.

Розрізняють їх також за типом носія, використовуваного для передачі тепла в клієнтську частину опалювальної системи:

 • водонагрівальні,
 • паро-водонагрівальні,
 • парові
 • і масляні.

Від типу носія заздрість коефіцієнт передачі енергії тепла в опалювальну систему і відповідно теплова ефективність. Природно, що їх розрізняють і по вихідної потужності. Даний параметр важливий для розрахунку обсягу опалювальної кубатури приміщення, тобто кажучи російською мовою — якого обсягу приміщення можна нагріти даної котельні.

Контейнерна збірка

Власне, контейнер — це каркасна конструкція, обшита як всередині, так і зовні різними матеріалами (часто будь-якими, бажаними замовником), придатна для зручної і швидкої транспортування. В даному випадку, безпосередньо всередині подібного контейнера перебувати повністю зібрана і готова до під’єднання. Переміщати контейнер зручно будь-яким видом вантажного авто та залізничного транспорту. Розміри і вага контейнерів залежать від потужності і можуть бути дуже різні.

Монтаж

На більш-менш рівну площадку, встановлюється контейнер, що містить модульну котельню, причому робити це можна і без фундаменту або будь-якої підстави. Потім з контейнером з’єднується за допомогою теплопровідних труб опалювальна система будинку і також вона підключається до системи електропостачання. У разі використання модульної котельні на газовому паливі, підключають даний контейнер до системи газового постачання. Все, можна її використовувати.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *